Faq – ENPIRE HR
  • FAQ

Pełnimy funkcję doradcy oraz pośrednika pomiędzy kandydatem a klientem, a co za tym idzie dbamy o to, aby twoja aplikacja trafiła do osoby odpowiedzialnej za rekrutację na dane stanowisko. Możesz liczyć na nasze wsparcie podczas całego procesu rekrutacji, dołożymy też wszelkich starań, abyś otrzymał/a informację zwrotną od swojego potencjalnego przyszłego pracodawcy.
Krok pierwszy: rejestracja w bazie kandydatów. Krok drugi: kontakt ze strony rekrutera i rozmowa na temat aktualnie prowadzonych procesów rekrutacyjnych. Krok trzeci: rekomendacja - jeśli umiejętności i doświadczenie kandydata pokrywają się z wytycznymi pracodawcy, zostaje polecony. Krok czwarty: informacja zwrotna - umówienie spotkania bezpośrednio z pracodawcą. Krok piąty: kolejne spotkanie i, jeśli będą takie wskazania, wykonanie testu sprawdzającego konkretne umiejętności. Krok szósty: ostateczna decyzja - jeśli jest pozytywna, umawiamy obie strony na podpisanie umowy.
Nie. Rejestracja osób poszukujących pracy jest całkowicie bezpłatna.
Czas oczekiwania zależy od kilku czynników: dostępnych aktualnie ofert pracy, sytuacji na rynku, twoich kwalifikacji oraz dyspozycyjności. Może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Przebieg procesu wyłonienia kandydata zależy od kilku czynników. Z pewnością jesteśmy świadomi, że wiele zależy od wymagań konkretnego pracodawcy, a także sposobu działania specjalisty do spraw rekrutacji, który prowadzi projekt. Wyłonienie CV skutkuje przejściem do pierwszego etapu. Jest nim najczęściej rozmowa kwalifikacyjna przez telefon bądź skype - ma ona na celu wstępną ocenę profilu kandydata. Kolejnymi etapami są już bezpośrednie spotkania rekrutacyjne; ich ilość zależy od wymagań pracodawcy (waha się od jednego do trzech). Niekiedy w przypadku stanowisk specjalistycznych możemy poprosić cię o wykonanie testu. Pamiętaj, że sposobów na poznanie kandydata, jego kwalifikacji i doświadczenia jest wiele i tak naprawdę nie ma sztywnych ram, które regulują proces rekrutacyjny.
Nie, nie pobieramy żadnych opłat za znalezienie i zatrudnienie kandydata do pracy – byłoby to niezgodne z prawem.
Nie ma takiego obowiązku i odmowa nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji.
Oczywiście. Wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane zostaną niezwłocznie wykasowane z naszej bazy.
Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oznacza, że pracodawca jest wstępnie zainteresowany twoimi kompetencjami. W takim wypadku warto poświęcić chwilę na indywidualne przygotowanie się do spotkania. Po pierwsze: odwiedź stronę www i media społecznościowe firmy; dokładnie sprawdź jaki jest profil jej działalności, jaką prezentuje ofertę, co podkreśla w mediach własnych. Przejrzyj aktualności i ostatnie wydarzenia. Spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej. Możesz być pewien, że ta wiedza będzie bardzo pomocna. Wyślesz też pracodawcy jasny komunikat: jestem przygotowany, traktuję tę ofertę poważnie. Po drugie: zaprezentuj swoje mocne strony, podziel się doświadczeniami i refleksjami; opowiedz też o rzeczach, które chcesz wzmocnić i poprawić. Samoświadomość zawodowa jest bardzo cenna. Po trzecie: zastanów się co jest twoją motywacja do zmiany pracy. A także dlaczego chcesz pracować właśnie na tym stanowisku – możesz być pewien, że pytania na ten temat padną podczas rozmowy. Po czwarte: pamiętaj, aby odpowiedzi konstruować w taki sposób, aby udowodnić, że jesteś właściwą osobą do pracy na tym stanowisku. Po piąte: przemyśl, jaka pensja będzie dla ciebie satysfakcjonująca, weź pod uwagę wymagania związane ze stanowiskiem oraz swoje doświadczenie i wiedzę.
Nie musisz nigdy odpowiadać na pytania m. in. o: stan cywilny, pochodzenie rasowe, plany posiadania dzieci, stan zdrowia, poglądy polityczne, wyznanie. Możesz być pewien, że nasi rekruterzy ich nie zadadzą.
Wiele zależy od tego na jakim etapie jest sam proces. Rekruter przeprowadzający rozmowę z pewnością poinformuje cię o tym. Może to trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni.
Do zawarcia umowy potrzebujesz dowodu osobistego oraz numeru konta bankowego. Niezbędne będą także świadectwa pracy, kopie dyplomów, ukończonych szkoleń i kursów oraz referencji, jeśli takowe posiadasz. W przypadku osób posiadających status ucznia lub studenta wymagamy aktualnej legitymacji wraz z kserokopią.
Bez obaw. Agencja nie pobiera żadnych opłat od kandydatów ubiegających się o zatrudnienie.
Wybrany przez pracodawcę kandydat zawiera umowę bezpośrednio z firmą, w której będzie pracował.

KONTAKT

//enpirehr.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-hr-bialemale.png

Pomagamy pracodawcom znaleźć najlepszych pracowników, a pracownikom ich pracę marzeń.

klauzula

Administratorem danych jest
ENPIRE SP. z o.o.,
ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz.

Pełny obowiązek informacyjny
dostępny jest na:

enpirehr.pl/klauzula-informacyjna