Twoje CV a RODO – ENPIRE HR

Kilka słów o RODO

RODO czyli Rozporządzenie ogólne w sprawie ochrony danych osobowych zostało wprowadzone w życie w maju 2018 roku we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Jaki jest cel wdrożenia nowych przepisów? Chodzi ujednolicenie zasad przetwarzania danych osobowych na terenie UE oraz zagwarantowanie swobodnego przepływu informacji pomiędzy jej państwami członkowskimi.

Co ta zmiana oznacza dla procesu rekrutacji?

Jak zapewne wiesz przeprowadzenie rekrutacji bez dostępu do danych osobowych kandydatów byłoby dość karkołomnym przedsięwzięciem. Z tego powodu wprowadzenie nowej regulacji ma duże znaczenie dla wszystkich pracodawców oraz agencji doradztwa personalnego. To o czym musisz pamiętać, to fakt, że w każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę w na przetwarzanie danych; przysługuje ci też prawo do informacji: kto jest ich administratorem, gdzie znajduje się jego siedziba, w jakim zakresie oraz celu dane  będą przetwarzane.

Jakie dane są potrzebne pracodawcy ?

Kodeks Pracy określa dane, jakich pracodawca może żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie, są to:

– imię i nazwisko,

– data urodzenia,

– wykształcenie,

– przebieg dotychczasowej kariery,

– adres do korespondencji,

– adres mailowy lub numeru telefonu.

Które dane powinieneś zamieścić w CV?

Nie oznacza to, że wszystkie powyższe dane muszą znaleźć się od razu w CV! Nie musisz na przykład  podawać swojego wieku ani dokładnego adresu zamieszkania. To czego na pewno nie musisz, a nawet nie powinieneś zamieszczać w CV to: stan cywilny, informacja o potomstwie, pochodzeniu, wyznaniu czy poglądach politycznych – informacje te są tzw. danymi wrażliwymi i pracodawca nie jest upoważniony do ich posiadania.

KONTAKT

//enpirehr.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-hr-bialemale.png

Pomagamy pracodawcom znaleźć najlepszych pracowników, a pracownikom ich pracę marzeń.

klauzula

Administratorem danych jest
ENPIRE SP. z o.o.,
ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz.

Pełny obowiązek informacyjny
dostępny jest na:

enpirehr.pl/klauzula-informacyjna